Facebook Icon  Twitter Icon  YouTube Icon instagram.png MORE Icon        ---  NEWS Icon   ---

Sports Awards

Fall 2019 Season

1st Team All Conference

Cross Country - Luke Donart, Anika Homan
Football - Andrew Behm* (DEF), Josiah Behm*, Andrew Martin (OFF), Sam Steigenberger
Soccer - Spencer Jens, Owen Selle
Tennis - Gabrielle Medema, Olivia Pethan
Volleyball - Bailey Jacobsen, Holly Malkowski*

2nd Team All Conference

Football - Chris Ahrens, Andrew Behm (OFF), Garrett Hagen, Andrew Martin (DEF), Isaiah Ulman, Brodie Van Handel
Soccer - Addison Fett, Riley Ninmann, Gavin Rehberg, Brady Wirkes
Volleyball - Kennedy Schmitz

Honorable Mention

Cross Country - Logan Boehm, Alexa Gordee
Football - Jeb Dobberstein, Isaac Kramer, Nathaniel Smith
Volleyball - Mickenzi Benter

* Unanimous Decision

Spring 2019 Season

Track & Field - 2nd Place at State, Girls 4x100 m relay

4x100 m relay - Leyna Hahnke, Reagan Duwe, Maddie Jacobsen, Ellyse Wolfrath

1st Team All Conference

Baseball - Owen VanDerHorst
Soccer - Lily Kramer, Kylie Sturm, Tessa Wilson
Softball - Abby Bergholz, Sydney Birling
Tennis - Jared Pethan
Track & Field - Reagan Duwe, Leyna Herzog-Hahnke, Maddie Jacobsen, Meagan Prillwitz, Ellyse Wolfrath

2nd Team All Conference

Baseball - Parker Knoll, Isaac Kramer
Soccer - Shelby Hewitt, Maura Jordan
Softball - Maggie Foskett, Lilly Scheffler
Tennis - Joshua Aden, Dietrich Ragner
Track & Field - Jeb Dobberstein, Hunter Thelen

Honorable Mention

Baseball - Adam Cootway, Spencer Jens, Samuel Steffens, Isaiah Ulman
Golf - Addison Fett
Track & Field - Leyna Herzog-Hahnke, Tommy Jungwirth, Olivia Krahn

Winter 2018-19 Season

Cheer & Stunt Team - 3rd Place at State
State Champions - Fox Cities Stars girls hockey

Represented by Shelby Hewitt & Lexy Sesolak

1st Team All Conference

Girls Basketball - Jenna Charron

Honorable Mentions

Girls Basketball - Bailey Jacobsen
Boys Basketball - Spencer Jens
Wrestling - Jonah Gagnon

Fall 2018 Season

2019 Red Smith Scholarship

Jakob Ulman - Football

Wisconsin High School Sports Awards Nominees

Dylan Blum - Soccer
Elizabeth Santos - Golf

Conference Offensive Player of the Year

Dylan Blum - Soccer

Conference Golfer of the Year

Elizabeth Santos

Brandon Burlsworth Character Award

Payton Dahlke - Football

1st Team All Conference

Cross Country - Anika Homan (State Qualifier)
Football - Andrew Behm, Andrew Martin, Jakob Ulman
Golf - Elizabeth Santos (State Qualifier)
Soccer - Dylan Blum, Lucas Huang, Blaine Van Asten
Tennis - Gabrielle Medema (State Qualifier), Addy Segelstrom
Volleyball - Jenna Charron, Lilly Scheffler

2nd Team All Conference 

Cross Country - Caleb Zernicke
Football - Josiah Behm, Payton Dahlke, Isaiah Ulman
Golf - Emma Santos
Soccer - Noaman El-Wardighi, Spencer Jens
Tennis - Erin Henze, Adeline Mielke, Kylie Toyne, Madison Toyne

Honorable Mentions

Football - Ryan Guenterberg, Tommy Jungwirth, Drew Reader, Sam Steigenberger
Soccer - Ryan Blobe, Steven Paulsen
Volleyball - Alicia Krahn, Holly Malkowski

Member of the FVL Schools Educational & Child Care System

More Details